Monday, 23 November 2009

Princeton 2009


Princeton 2009, originally uploaded by anecik_sz.

Kolejny szybki szkic z delegacji (Princeton 2009). Ten budynek nalezy do Uniwersytetu w Princeton.
Czuje sie tak, jakbym chciala rozpoczac cos nowego, jednoczesnie czekajac, az ktos wskaze mi kierunek. Rozpoczelam czytac ksiazke pt. "The City of Dreaming Books" napisana przez Waltera Moers'a. Jak do tej pory (str.50) wspaniala, w sam raz na dlugie jesienne wieczory (basn dla doroslych). Troche odetchne od tych wszystkich poradnikow ze wskazowkami jak rysowac, jak zyc...
Ciekawe, ze im wiecej czytam tych poradnikow tym mniej rysuje.
Generalnie to wpadlam na swoj blog przede wszystkim, zeby znowu pomarudzic troche na brak weny, na to ze nie rysuje, na to, ze wstrzymuje sie od rzeczy i czynnosci, ktore tak naprawde sprawiaja mi przyjemnosc.
Chcialabym, zeby wlasnie to (kolejny wpis z narzekaniem) pomoglo mi wystartowac jak z procy ponownie, tak jak kiedys pomagalo, ale wraz z uplywem czasu od jednego rysunku do drugiego...przekonanie samej siebie, entuzjazm gdzies wyparowal i pozostawil mnie zupelnie bez energii.
Wiec musze wymyslic cos nowego, cos co znowu na mnie zadziala:)

Dziennik Malych Radosci: "Sciana deszczu za oknem mojego samochodu i gdzies zapomniana muzyka Sarah McLachlan snujaca sie z odtwarzacza CD".


Another quick sketch from my business trip (Princeton 2009). This building belongs to Princeton University.
I feel, as if I want to start something new, waiting at the same time, for somebody to direct me. I started reading a book "The City of Dreaming Books" by Walter Moers.
So far (page 50) exellent, perfect for the long Autumn evenings (fairytale for adults). I might catch some breath from the "How to draw..." , "How to live..." and all advise books I surrended myself with. Funny thing that the more I read these books the less I draw or paint.
Generally speaking I popped into my blog just to mourn a bit, that again I encounter some kind of a creative block, that I stopped drawing and that I stop myself from anything that brings me joy. It used to help me, I mourned a bit here and was ready for another battle with drawing, but not any more. Nothing seems to work anymore. My enthusiasm vanished and left me with no energy. I guess I'll have to find something else that works for me:)

Joy Journal: "Heavy rain outside the car window, and long forgotten music by Sarah McLachlan from CD player."

6 comments:

Manolo Lopez said...

Un trazo rápido muy bueno. Felicidades

Anetka said...

"Un trazo rápido muy bueno. Felicidades" - "A very good quick stroke. Congratulations"
Thank you very much Manolo:)

karolina debicka said...

Czasem warto ubrać w słowa nienazwane i gdzieś zapisać, chociażby na blogu. Ja też mam takie doświadczenia, że im więcej czytam, czy "chodzę" wokół jakiegoś tematu tym mniej robię w danym kierunku. Dochodzę do punktu w którym tak naprawdę nie wiem co dalej. Więc STOP. Książki na bok i czas wsłuchać się w siebie. Gdy nie wiem co narysować, jak narysować, wszystko mnie blokuje i pojawia się coraz więcej barier robię tak. Rzucam na kartkę jakąś plamę, kilka kresek zupełnie nieokreślonych i wpatruję się w to, aż wyobraźnia podsunie mi różne obrazy. Moim zadaniem jest stworzyć fajną całość (co przy np. kilku kleksach jest trudne.)Staram się nie myśleć wtedy co narysuję, ale zająć się spontaniczną kreacją. Nim się obejrzysz zatracasz się w tym i pomysły wskakują do głowy. To taki mój osobisty sposób. Abstrakcyjny trochę, ale zmieniający tok myślenia, zmuszający do tworzenia pod innym kontem. To dobra nauka. Takie swoiste "dopowiedz tą historię".
Anetko jak najwięcej pogody ducha i chwil ze szkicownikiem w rękach. Pozdrawiam ciepło.

Anetka said...

Dziekuje serdecznie za odwiedziny i wspaniala podpowiedz Karolinko.
Pozdrawiam cieplo:)

徵信社 said...

I love it! Very creative!That's actually really cool.
謝謝你的文章分享,請你有空到我

參觀,Thanks

Margaret Ann said...

What gorgeous expressive lines here...It has been such a long time since my last visit...Wonderful to see such beautiful work again...and so filled with joy! :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
© All images, text and ideas remain the copyright of Aneta Szkudlarek
Please do not copy or use in any format without the written permission of the artist.

Visitors